Oma teadlikkuse teadlikku kasutamist nimetatakse kriyaks.
Kriya jooga baseerub fundamentaalsel tõel – on ainult üks Sina, lõputu hulk objekte ja teid ühendav teadlikkus. Inimese vabadus on tema võimes ise valida neid objekte,mida ta oma ellu soovib. Selle vabaduse praktilist kasutamist nimetataksegi kriyaks.
Inimene on õnnekütt
Kriya yoga on praktiline tee täiuslikkuse saavutamiseks. Mis on täiuslikkus?
Olla vaba. Täiesti vaba kogema ja tegema seda, mida sa ise valid. Kui selline vabadus oleks praktiliselt olemas, mida sa valiksid? Sellise seisundi saavutanud suudavad läbi näha teiste inimeste motiive…mida nad näevad?
Hämmastavat tõsiasja, et läbi kõikide ajastute taandub kogu inimtegevus vaid kolmele motiivile – soovile olla turvaliselt olemas, olla “keegi”; teada ja kontrollida asju ehk olla teadlik ning eelkõige muidugi olla õnnnelik.
Millegipärast see aga väga ei õnnestu; ükskõik, kuidas inimene ka ei püüaks, ikka ja jälle ta looming laguneb. On küll võimalik saavutada teatud rahulolu, aga mitte kunagi stabiilsust.
Totaalne stabiilne heaolu on siiski võimalik
Selle on avastanud vaid üksikud inimesed läbi aastatuhandete ja püüdnud oma kogemust siis edasi anda. Babaji krija jooga on tuhandete aastate jooksul läbiproovitud õpetus neile, kes selle tee on otsustanud ette võtta. Teadus ja kunst saada ebainimlikult inimlikuks.
Krija hatha jooga tagab täiusliku tervise
Kriya hatha yoga (KHY) on selle mastaapse õpetuse üks osa – õpetus füüsilise keha maksimaalse heaolu tagamiseks väga pikaks ajaks. Et saada tagasi nooruse jõud ja energilisus. Täiuslik tervis.
KHY on konkreetne kompaktne süsteem, mis koosneb 18 asendist – asanast, teatud hingamisharjutustest – pranajaamadest ja lihaslukkudest – bandhadest. Kogu kompleksi õpitakse erinevatel süvenemisastmetel.
Vaba praana voolamine kehas annab rõõmu ja rahulolu seisundi
KHY on peen teadus. Igal asanal on oma arhitektuur, mis avab keha stressis piirkonnad elujõu – praana vabale voolule. Praana takistamatu voolamine kehas on aluseks kõikide teiste kehafunktsioonide parimaks tööks. Kui kõik kehas töötab õieti, hakkab inimene kogema rakkude rõõmu; keha muutub mõnusaks hubaseks koduks, mis on nii kerge, et teda peaaegu ei tunnegi. Sellises kehas on rõõm elada.
Inimese välimus paraneb seestpoolt väljapoole
Stressivabana muutub inimene kõikidel tasanditel elegantsemaks –peenekoelisemaks. Juurde tuleb jõudu ja enesekindlust. Jääkainete välja viimisest hakkavad särama nahk ja silmad, tihti alaneb kehakaal.
Järjekindel harjutamine muudab isiksuse kõiki tahke harmoonilisemaks; selgusja keskendumisvõime paranevad niivõrd, et inimene hakkab üha rohkem oma eluise teadlikult juhtima. Järkjärgult õpitakse tundma ja valdama ka oma sisemaailma peenemaid – emotsionaalseid ja mentaalseid protsesse.
See kõik nõuab aega ja hoolt, aga see tasub ennast ära.